Join Today
تبليغات
تبليغات

آخرین ارسالی ها
آخرین ارسالی ها

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31
 1. #1

  آفـــلاین
  وضعیت:

  محل سکونت
  تهران
  علایق
  ورزش - موسیقی
  نوشته ها
  1,154
  تشکر
  309
  تشکر شده 2,173 بار در 1,071 ارسال
  Array

  معرفی مختصری از رشته های رزمی

  معرفی رشته سایوکان

  سایوکان سيستم دفاع شخصي است و راه دفاع در برابر يك نفر مي باشد.سايوكان آناليز شده امتحان شده و مورد موشكافي قرار گرفته و به عنوان يك شاخه اصلي از هنر هاي رزمي به وسيله اساتيد هنر هاي رزمي فدراسيون جهاني پذيرفته شده است.  سایوکان سيستم دفاع شخصي است و راه دفاع در برابر يك نفر مي باشد.سايوكان آناليز شده امتحان شده و مورد موشكافي قرار گرفته و به عنوان يك شاخه اصلي از هنر هاي رزمي به وسيله اساتيد هنر هاي رزمي فدراسيون جهاني پذيرفته شده است. در اين سيستم اهميت با تكنيكهاي شخصي نيست بلكه با بكار گيري جنبه هاي فكري مي باشد.مهم به نمايش درآوردن تكنيكها نيست بلكه بكارگيري فطري آنهاست كه اهميت دارد. در به كار گيري تكنيكها مي بايست عكس العمل فطري نقش داشته باشد و نبايد شامل جزئيات زياد به خصوصي باشد.
  در سايوكان دو برنامه آموزشي وجود دارد:

  1) سيستم دفاع شخصي جديد
  اين آموزش براي دوره زماني كوتاه 108 ساعت جهت يادگيري استراتژي دفاع شخصي ميباشد در اين دوره كوتاه با وضعيت واقعي روبرو خواهيد شد و در دفاع از خودتان به صورت فيزيكي و فكري موفق خواهيد شد. اگر شخص داراي قابليت بالاي تكنيكي نباشد اين مانع از بكارگيري استراتژي گوشين سايوكان نخواهد شد در خيابان جائيكه خيلي از سيستمها دچار نقصان ميشوند سايوكان تضمين دفاع شخصي بوده و ميتواند به طور كامل به كار رود.
  سايوكان براي كساني كه علاقه مند به هنرهاي رزمي بوده اند ولي تعليم آن را نديده اند و يا نتوانسته اند آن را ياد بگيرند و نياز به مشوق در اين امر را داشته اند ايده آل ميباشد.آن ميتواند توسط افراد با سن متوسط و بالاتر بدون هيچ مشكلي آموزش ديده شود. سيستم حمله يك به يك˛ يك به چند˛ با سلاح و بدون سلاح به كار گرفته و استفاده شود.
  برنامه هاي كوهاي ˛ سمپاي˛ كوتو سمپاي برنامه هاي آموزشي هستند و دانشجوياني كه برنامه سمپاي را به اتمام رسانده اند كمربند مشكي دان 1 را دريافت خواهند كرد.

  2) سيستم ناك دان
  اين در طبقه سيستمهاي فول كنتاكت جهاني مي باشد . در مبارزه هيچ گونه پوشش محافظتي پوشيده نمي شود. در اين سيستم مجددا توانايي فطري جهت پاسخگويي به حمله حريف توسعه مي يابد. حملات حريف بدون به كارگيري سيستمهاي پيچيده جواب داده ميشود با عكس العمل فطري فرونشانده خواهد شد. جزئيات زيادي براي مقابله با حريف وجود ندارد اما كارهاي بخصوصي انجام مي گردد. الان ديگر استفاده از جزئيات زياد تكنيكي موثر نمي باشد
  مسابقاتي كه با ساير سيستمها برگزار مي شود شامل: كيوكوشين كاي كان˛ آشي هارا كاي كان˛ سي دو كان˛ شي دو كان˛ان شين كاي كان˛ يوشي كاي كان˛ اوياما(شي گرو اوياما) كاراته،كيك بوكسينگ

  سايوكان تلفيقي از تكنيكهاي انفرادي و گروهي دست و پا كه از ورزش هاي مختلف رزمي پيشرفته و فنون مبارزات آماتور و حرفه اي ميباشد سايوكان داراي سيستمهاي مبارزاتي مختلف ميباشد .

  1- سايوكان-(لايت كنتاك)
  2- سايوكان-(سمي كنتاكت) بدون لوكيك و كليه تكنيكهاي پا از كمربند به بالا
  3- سايوكان-(فول كنتاكت ناك اوت)

  تبصره1:
  آماتور به صورت امتيازي و ناك دان و ناك اوت ميباشد.
  حرفه اي سيستم فول كنتاكت بدون امتياز (ناك اوت).
  دفاع شخصي بصورت انفرادي . : سلف دفنس (SELF DENSE ) سيستم دفاع شخصي كه شامل درگيريهاي نزديك و پرتابها و همچنين درگيرهاي تن به تن و گروهي كه شامل نمايش انفرادي و دسته جمعي كه حركات كيك بوكسينگ حرفهاي در قسمت مربوط نشان داده ميشود.

  4- دفاع شخصي گروهي .
  سلا ح هاي سر د . ج: انواع سلاحهاي سدر كه شامل ( WEAPONS FORMS ) : ناچكو، ساي، چوب و شمشير و سانچكو كه مربوط به سبك فوق ميباشد. ( كه داراي تكنيك به صورت انفرادي و دسته جمعي ميباشد )

  5- نمايشهاي انفرادي و گروهي

  تبصره 2:

  سايوكان ميتواند طبق اساس نامه فدراسيون جهاني در كليه رويدادها مسابقات داخلي و خارجي رشته هاي كيوكشين- سيدوكان – اشي هارا - شي دو كان- ان شين-كيك بوكسينگ و...

  تصاویر پیوست شده
  [فقط کاربران ثبت نامي قادر به کپي برداري و مشاهده ميباشند . براي ثبت نام کليک کنيد] شاید همین باشد ، یک فریب ساده و کوچک ، آن هم از دست کسی که تو دنیا را جز با او و جز برای او نمی خواهی !!!

 2. 3 کاربر مقابل از Blue Girl عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Reza Trojan (28th September 2011), SABER (28th September 2011), فرخنده (23rd February 2014)

 3. #2

  آفـــلاین
  وضعیت:

  محل سکونت
  تهران
  علایق
  ورزش - موسیقی
  نوشته ها
  1,154
  تشکر
  309
  تشکر شده 2,173 بار در 1,071 ارسال
  Array
  معرفی سبک رزمی هالا

  هنر رزمی هالا یک ورزش رزمی ایرانی می باشد که توسط استاد اسماعیل ملک جهانی (که در زمان ایجاد سبک تنها 19 سال داشند ) بنیان گذاری شده است.
  این سبک رزمی از سال ۱۳۵۹ و در شهر تبریز حیات خود را آغاز نموده است و در سال ۱۳۷۹ توسط فدراسیون ورزشهای رزمی به رسمیت شناخته شده است.
  لباسهای این سبک رزمی به رنگ سیاه می باشد - شبیه لباسهای کونگ فو توآ – با این فرق که نوارهای آبی در قسمت ساق پا و مچ دست و جلوی آن وجود دارد.
  مرکز اصلی این سبک در شهر تبریز می باشد ولی این سبک در اقسا نقاط ایران دارای باشگاههای رزمی می باشد (در شهرهایی ماننده اصفهان و کرج و ارومیه و اهر و ... ) و عده ای شاگردان این سبک باشگاههایی را در سایر کشورهای جهان افتتاح نموده اند.
  ویژگی های رزمی سبک هالا :
  نرمش ها و شیوه های تمرینی :
  این سبک رزمی دارای نرمش های ویژه و منحصر بفردی می باشد که باعث افزایش فوق العاده نرمیت و قدرت پا می شود و هنرجویان این سبک به داشتن انعطاف بدنی فوق العاده و زدن ضربات پای عالی و حرکات پرنده ای و نمایشی زیبا و انجام حرکات سخت تعادلی معروف می باشند.

  درجه بندی هنرجویان و موارد آموزشی :

  به هنرجویان این سبک تا خط ۴ (شال بند سیاه یک ستاره) فرم های ترکیبی دست و پا و فرم های مبارزه نمایشی انفرادی و دو نفره و فرم های شکستن اجسام سخت و فرم های دفاع شخصی آموزش داده می شود و در کنار این فرم انواع ضربات دست و پا و حرکات پرنده ای و ژیمناستیک و بدنسازی رزمی آموزش داده می شود. و بعد از خط 4 انواع سلاح های سرد از قبیل چوب و نانچکو دو تکه ای و سه تکه ای و سای و تونفا و شمشیر و چاقو و ستاره و ... فرم های آنها تا شالبند سیاه 5 ستاره آموزش داده می شود.

  درجات نهایی :

  مراحل نهایی و درجات پایانی این سبک شامل لباس آبی و شالبند سرخ می باشد که گرفتن آنها مستلزم استادی کامل در ورزشهای رزمی و داشتن مهارت های ویژه می باشد که تاکنون بجز استاد اسماعیل ملک جهانی کسی موفق به گرفتن شالبند سرخ نشده است و هم اکنون بالاترین درجه ای که یکی از شاگردان استاد بدست آورده است شالبند سیاه 5 ستاره می باشد که مربوط به استاد مسعود ملک جهانی می باشد که برادر استاد اسماعیل ملک جهانی می باشند.

  مسابقات سبک هالا :

  مبارزه : مسابقات مبارزه ای هالا به دو روش برگزار می شود :1. مسابقات نیمه آزاد هالا یا بزوخوم : کلیه ضربات پا در این مسابقه به تمام نقاط بدن (بجز نقاط حساس مثل کشاله ران) آزاد می باشد و ضربات دست از گردن به پایین مجاز می باشد و کلیه فنون درگیری و دفاع شخصی و گرفتن حریف نیز آزاد می باشد اما این فنون گرفتن باید در ظرف 3 ثانیه اجرا گردند .در این مسابقات از وسایل ایمنی مثل کلاه و ساق بند و رو پابند و لثه بند و دست کش سبک با انگشتان باز استفاده می شود. و این مسابقات معمولا در سه راند ۲ دقیقه ای یا 2.5 دقیقه ای اجرا می گردد.2. مسابقات آزاد (داخل رینگ) هالا یا فول بزوخم : این مسابقات همانند مسابقات نیمه آزاد می باشد با این فرق که از دست کش های بوکس استفاده می شود و ضربات دست به صورت آزاد می باشد و این مسابقات در داخل رینگ برگزار می گردد.

  سایر مسابقات :

  این سبک دارای مسابقاتی در اجرای فرم ها و مسابقات فنون نمایشی و حرکات تعادلی و قدرتی و حرکات پرنده ای و ... می باشد.

  چگونگی پیدایش این سبک :

  استاد اسماعیل ملک جهانی پس از آنکه در سن ۱۸ سالگی پس از انجام تمرینات سخت و شبانه روزی به مقام استادی در ورزشهای رزمی نائل میشود و دارای مهارت های فوق العاده رزمی می گردد شروع به مطالعه و تحقیق در انواع سبک های رزمی و شیوه های تمرینی می نماید و بهترین ضربات و شیوه های تمرینی را گلچین نموده و همراه با تمرینات و فرم های ابداعی خود با نام هنر رزمی هالا به جامعه رزمی ایران عرضه می دارد. و بدین ترتیب هنر رزمی هالا در سال ۱۳۵۹ هجری شمسی و در حالی که استاد فقط ۱۹ سال داشتند حیات خود را آغاز نمود.

  معنی کلمه هالا چیست؟

  کلمه " ها " در زبان سانسکریت که زبان قدیم ایران باستان می باشد به معنی خورشید می باشد و کلمه " لا " در زبان عربی به معنای الله می باشد بنابراین هالا به معنای خورشید یکتاپرستی می باشد و نشانگر هویت ایرانی – اسلامی این سبک می باشد.لازم به ذکر است که اسامی ضربات و فرم های این سبک نیز به زبان سانسکریت می باشد که حاصل تلاش استاد اسماعیل ملک جهانی و کاوش وی در این زبان ایران باستان می باشد

  [فقط کاربران ثبت نامي قادر به کپي برداري و مشاهده ميباشند . براي ثبت نام کليک کنيد] شاید همین باشد ، یک فریب ساده و کوچک ، آن هم از دست کسی که تو دنیا را جز با او و جز برای او نمی خواهی !!!

 4. 3 کاربر مقابل از Blue Girl عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Reza Trojan (28th September 2011), SABER (28th September 2011), فرخنده (23rd February 2014)

 5. #3

  آفـــلاین
  وضعیت:

  محل سکونت
  تهران
  علایق
  ورزش - موسیقی
  نوشته ها
  1,154
  تشکر
  309
  تشکر شده 2,173 بار در 1,071 ارسال
  Array

  معرفی رشته هان مودو


  هان مودو اصولی از هنرهای رزمی فراگیر و جامع می باشد که شامل مطالعه تکنیکهای مبارزه با دست خالی ، تکنیکهای مبارزه با اسلحه ، مطالعه نیروی «کی» و مطالعه فلسفه هنرهای رزمی است. دکتر « هی یانگ کیم» در سال 1989، بعد از چهل سال تحصیل و تحقیق در مورد اصول هنر رزمی کره ای ، « هان مودو » را بنیان نهاد. وی طی یک سلسله تحقیق درمورد هنرهای رزمی، تکنیکهای و فلسفه های تمامی سبکها را اغلب مربوط به قرن 950 میلادی بودند را جمع آوری نمود و همواره با تکنیکهای جدید و بدیع به صورت یک اصول متعادل و جامع درآورد . « هان مودو » توسط دولت کره به شماره ثبت 534 ، به عنوان هنر رزمی کره ای سنتی ثبت و رسمی شد. « هان » به معنای کره (ملت خوش بین ) ، «مو» به معنای هنرهای رزمی و «دو» به معنای روش است که در مجموع « هان مو دو » به معنای « روش هنرهای رزمی کره ای » می باشد . هدف اصلی هان مودو توازن است . بدین معنا که هنررزمی بین موارد ذکر شده زیر توازن برقرار می کند :
  1- تکنیکهای مبارزه با دست خالی
  2- تکنیکهایی که به کمک قدرت فیزیکی و نیروی « کی » انجام می شود
  3- آموزش جسمانی و فلسفی ، ذهنی و روحی
  4- تکنیکهای مربوط به سمت راست و چپ بدن
  5- فلسفه و تکنیکهای سنتی و مدرن
  اصول هان مودو به چهار قسمت اصلی تقسیم می شود .
  1- یوکوان سول (Yuh Kwon Sul ) – مبارزه با دست خالی
  2- موکی سول (Mu ki sul )- مطالعه تکنیکهای مبارزه با اسلحه
  3- سان دو سول (sun do sul ) –مطالعه نیروی «کی»
  4- هان چول هاک ( Han Chul Hak ) مطالعه فلسفه «هان »

  یوکوان سول Yuh Kwon Sul - مبارزه با دست خالی : یوکوان سول بزرگترین قسمت از تقسیمات هان مودو است که شامل : لگد زدن ، ضربه زدن پیچش مفاصل ،پرتاب، هان مودو هوشین سول (دفاع شخصی ) هیانگ( فرم ) و داریان ( مبارزه آزاد ) است .
  هنر جویانی که تکنیکهای هوشین سول ( دفاع شخصی) را فرا می گیرند در خواهند یافت که تکنیکهایی را که آنها در سطح مبتدی فرا می گیرند در واقع پایه و اساس تمام تکنیکهایی خواهد بود که در طی پیشرفت خود دراین سیستم فرا خواهند گرفت . هیانگ ( فرم ) تقویت کننده تکنیکهای دفاع شخصی می باشد . هیانگ ( فرم) که بهمعنای فردیت در هنرهای رزمی میباشد اساس کار تکنیکهای هوشین سول ( دفاع شخصی ) است .
  هیانگ ( فرم ) به هنرجویان این اجازه را می دهد که تکنیکهای را بدون همرزم و به تنهایی اجرا کنند .
  دارایان به معنای مبارزه آزاد است ، سیستمی که سلاحهای هنرهای رزمی آشنا می شوند .
  هنرجویان دوره آموزش با سلاحهای تهاجمی از قبیل : چوب، شمشیر را طی کرده و سپس استفاده از سلاحهای دفاعی مانند: طناب ، عصا، بادبزن را فرا می گیرند
  هنرجویان هنگام مبارزه از تکنیکهای لگد زدن ، حمله ، پرتاب ، نگه داشتن ، خفه کردن استفاده می کنند . آنها این تکنیکها را در یک محط کاملاً سالم و مهیج فرا گرفته اند .

  موکی سول (Mu ki sul ) مطالعه تکنیکهای مبارزه با اسلحه در سیستم های هان مودو هنرجویان در دوره های آموزشی خود با تعدادی از سان دو سول (Son do sul) مطالعه نیروی «کی » :
  سان دو سول یا مطالعه نیروی « کی » ( انرژی درونی ) یکی از مواد حیاتی سیستم هان مودو است . در طی مراحل اولیه آموزش هان مودو و هنرجویان شروع به تمرین درست نفس کشیدن می نمایند که این عمل موجب تحریک جریان نیروی «کی » درتمام بدن می شود . با تمرین و گذشت زمان هنرجویان نحوه توسعه و جمع کردن انرژی «کی» را فرا گرفته و در مراحل پیشرفته سان دو سول نحوه کنترل جریان نیروی «کی» را در سرتاسر بدن یاد میگیرند .
  در طی دروان آموزش هان مودو و هنرجویان نحوه استفاده از انرژی «کی» را هنگام اجرای تکنیکهای یوکوان سول و موکی سول فرا می گیرند

  هان چول هاک (Han Chul Hak) – مطالعه فلسفه
  آنچه که موجب جدایی سبک هان مو دو از سایر فعالیتهای رزمی مانند: شمشیر بازی ، بوکس و یا کشتی می شود فلسفه آن است. این موضوع باعث توجه و ارزش گزاری هنرجویان نسبت به فراگیری و اجرای تکنیکهای مودو می گردد.
  حدود 10 هزار سال اجداد مردم کره جهت دسترسی به آب و هوای گرم و استفاده از دریا از زمینهای «فارمیل» ( Pharmil) واقع در آسیای میانه به سوی سواحل شرقی آسیا مهاجرت کردند و د رمکانی که اکنون «منچوریا» (Munchuria) و «پنسیلوانیا» (Peninsula) نامیده می شود مستقر شدند. در آنجا مردم کره تمدن یکسانی بر اساس فلسفه «هان» ایجاد نمودند. فلسفه «هان» منشاء کاملاً کره ای دارد . این فلسفه قبل از ارتباط مردم کره با همسایگان خود توسعه و تکامل یافته بود. فلسفه «هان» بر اساس چهار خصوصیت مجزا است.  [فقط کاربران ثبت نامي قادر به کپي برداري و مشاهده ميباشند . براي ثبت نام کليک کنيد] شاید همین باشد ، یک فریب ساده و کوچک ، آن هم از دست کسی که تو دنیا را جز با او و جز برای او نمی خواهی !!!

 6. 3 کاربر مقابل از Blue Girl عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Reza Trojan (28th September 2011), SABER (28th September 2011), فرخنده (23rd February 2014)

 7. #4

  آفـــلاین
  وضعیت:

  محل سکونت
  تهران
  علایق
  ورزش - موسیقی
  نوشته ها
  1,154
  تشکر
  309
  تشکر شده 2,173 بار در 1,071 ارسال
  Array
  معرفی رشته جندو  jendo برای اولین بار در سال 1973 در ماندالیونگ که یک شهر کوچک با درآمد پایین بود معرفی شد. اما امروزه این شهر در آسیا به شهر فروشگاههای بزرگ معروف شده است و در بخش مرکزی جزیره Luzono در فیلیپین واقع شده است در بین شهر مانیل و Quezon , Pasig , maklta ، و شهرداری jendo , San juan بنیانگذاری و شکل گرفت بوسیله ی آغازگر فیلیپینی خود استاد بزرگ جاناتان آبایا.

  آبایا به تنهایی این هنر رزمی و سبک فیلیپینی را ابداع و توسعه داد بر مبنای مفاهیم و فلسفه ای که « سه انرژی» نامیده می شود. آبایا اراده قوی و با تحمل ناملایمات و تحقیق و مطالعه ی مداوم هنرهای رزمی مختف و اصول آنها، مفاهیم و شکل آنها نهایتاً آنچه که اکنون jendo نامیده می شود را بوجود آورد.
  مانند تمام هنرهای رزمی دیگر پایه گذاری و رشد هنر رزمی jendo و انجمن jendo فیلیپین با رویای یک مرد، استاد بزرگ آبایا آغاز شد، رویایی که در تاریخ هنرهای رزمی جهان برای خود جایی باز کرد. در سال 1980 دنیا شاهد تلاش مشتاقانه و عاشقانه استاد بزرگ آبایا جهت معرفی سبک جدیدی بود که خود تاسیس و بنیانگذاری کرده بود و انجمن ها را یکی پس از دیگری پایه نهاده بود. او در طول تشکیل انجمن خود موانع زیادی را در راه گسترش هنر خود تجربه کرد. یکی از عوامل مهم مقاومت در مقابل قبول سبک او این بود که jendo در رسانه های جمعی فیلیپین سبک نسبتاً جدیدی بود.
  علاوه بر این کاراته در آن زمان در اوج محبوبیت خود بود. با این وجود او تصمیم خود را برای گسترش این سیستم هنرهای رزمی نوین و غیر کلاسیک ادامه داد و این کار با تاسیس باشگاه هنرهای رزمی jendo در شهر ماندالیونگ در سال 1985 انجام شد. اولین مدرسه ی رسمی jendo در اکتبر سال 1986 تحت نام انجمن هواداران هنرهای رزمی واقع در ساختمان Lorenzo در خیابان General kaletong در شهر ماندالیونگ تاسیس شد.
  دو سال بعد نام مدرسه به هنرهای رزمی jendo و سیستم تناسب اندام تغییر یافت اما به خاطر چند عامل و اتفاق مدرسه از یک خانه به خانه ی دیگر منتقل شد. استاد بزرگ آبایا که چهل سال از عمرش را وقف هنرهای رزمی کرده بود توانست شهرت خوبی بدست آورد همچنین جوایز یادی در 1 اکتبر 1992 به وسیله شهرداروقت ماندالیونگ به سمت رئیس هنرها، تفریحات و خدمات رفاه عمومی منصوب شد. در سپتامبر 1995 ، استاد آبایا به انجمن کیک بوکسینگ فیلیپین پیوست و همان سال در 12 دسامبر به مدرسه ی Tsing Hua Kun کونگ فو پیوست تا Ngo- kung fu بیاموزد تحت نظر استاد Ang Hua Kun و انجمن چینی فیلییپینی ورزشهای look kong تا تحت نظر استاد Co chipo رقص شیر و اژدهای چینی ها را بیاموزد. در 23 سپتامر 1996 ، او فدراسیون فول کنتاکت فیلیپین را سازماندهی کرد. سپس در 23 دسامبر 1998 او به انجمن حفظ بازیها و ورزشهای محلی فیلیپین پیوست که یک سازمان گردشگری بود که برای حفظ توسعه ورزشهای سنتی فیلیپین بازیها و هنرهای رزمی آنها فعالیت می کرد. در ژانویه 2000 در دوران مدیریت رئیس کمیسیون ورزشهای فیلیپین آقای کارلوس باچ Carlos Buch استاد آبایا به عنوان مدیر فنی رویدادهای Arnis در بازیهای ملی فیلیپین که بعدها با عنوان National Palarong Bayan در شهر سانتوس برگزار شد.
  او ناظر قوانین اجرا شده در رویداد Arnis گفته شده بود. استاد آبایا در مراسم معرفی هنرهای رزمی فیلیپین در شهر Biloxi , Mississippi 2002 به دریافت جایزه Hall of fame نائل شد. او همچنین دوبار در ایالات متحده کاندید دریافت جایزه شد. در سال 2003 او به مدت دو سال به سمت مشاور و سپس بعدها به عنوان رئیس و سخنگوی شورای مشورتی ورزشهای Barangay منصوب شد. در دسامبر 2006 ، استاد آبایا به عنوان عضو سازمان جهانی هنرهای رزمی در آنکارای ترکیه منصوب شد. او همچنین توسط بسیاری از سازمانها و انجمنهای بین المللی مانند سازمان جهانی هنرهای رزمی I.M.G.C، سازمان جهانی هنرهای رزمی مرکب، جامعه بین المللی استادان Dong- koo , Tudo kwanا ست


  [فقط کاربران ثبت نامي قادر به کپي برداري و مشاهده ميباشند . براي ثبت نام کليک کنيد] شاید همین باشد ، یک فریب ساده و کوچک ، آن هم از دست کسی که تو دنیا را جز با او و جز برای او نمی خواهی !!!

 8. 3 کاربر مقابل از Blue Girl عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Reza Trojan (28th September 2011), SABER (28th September 2011), فرخنده (23rd February 2014)

 9. #5

  آفـــلاین
  وضعیت:

  محل سکونت
  تهران
  علایق
  ورزش - موسیقی
  نوشته ها
  1,154
  تشکر
  309
  تشکر شده 2,173 بار در 1,071 ارسال
  Array
  معرفی رشته فن زی چوان


  فن زی چوان یا مشت لغزان ، به سبب هشت حركت اصلی سریع آن كه به صورت رعد آسا اجرا می‌شود
  "با شان فن" ( مشت هشت حركتی سریع ) نیز نامیده می شود. "وومو" نام دیگر "یوفی" ژنرال مشهور سلسله سانگ جنوبی است
  .برخی از روی دست نوشته ها اینگونه تعبیر كرده اندكه فن زی چوان توسط "یوفی" در قرن 18 یعنیدر سال 1738 ابداع شده است."باشان فن" نام كهنی است كه در سلسله مینگ استفاده می شده. از گزارش "كویی" چنین بر می آید كه " با شان فن" یك فرم كامل و بی نقص از مبارزه با مشت در سلسله مینگ بوده است.
  در طی حكومت سلسله "كوینگ"، فن زی چوان در شمال چین ، ‌بویژه در مناطق " راوتینگ"، "لیشیان" و "گائوتینگ" دراستان " هه بی" در منطقه امپراطوران "شیان فنگ" و "تونگری (1874- 1851) مشهور بود. راهبی به نام "ژائوكنی " در " رائوینگ" در استان هه بی زندگی می كرد كه نه تنها در فن زی چوان متخصص بود،‌ بلكه در "چائو جیائو چوان" (هنر ضربات پا) نیز استاد خوبی به شمار می آمد. او هنرها و مهارت های مشت زنی را با ظرافت به خانواده های "دوان " و "ونگ" آموخت .هنگامی كه برادران "دوان ژیكو سو" و دوان ژی یانگ، سبك چائو جیائو را می آموختند، برادران "ونگ لاوزی و ونگ ژان او" فن زی چوان را فرا می گرفتند. سپس این دو خانواده آموخته های خود را با یكدیگر تبادل كردند. فن زی چوان بر استفاده از دست‌ها تأكید دارد،‌ در حالی كه چائو جیائو بر استفاده از پاها تأكید می كند، بنابراین فن زی چوان نوین مهارت‌های استفاده از ضربه های پا را نیز به خوبی داراست .
  پس از آنكه فن زی چوان در استان هه بی معرفی شد، در شاخه‌های زیادی گسترش یافت."مشت لغزان بال عقاب"در بردارنده پایه هایی از تلفیق حركت‌های بال عقاب ، دویدن و مشت لغزان است. هنگام كه ضربه زده می شود گاهی دست در حالت مشت كرده است و گاهی به صورت بال عقاب ،‌ حركت‌های اصلی شامل: ضربه های مشت، اتمام ناگهانی ،‌ ضربه با آرنج ، قفل كردن ، فنون كشتی ، سائیدن و گرفتن و حركت های فرعی شامل : گردش به طرفین،‌ بلند كردن ،‌ چرخیدن،‌ نفوذ كردن، افتادن ، ‌ضربه‌های چكشی و ناگهانی می باشد.
  در فن زی چوان اجرای فرم به صورت آهنگین (ریتمیك) با حركت های آرام و تند و پیوسته و ناپیوسته است. مشت در فن زی چوان به طور نفوذی و روبه جلو و آزادانه از سختی به نرمی تغییر می یابد و به طور مستقیم به عقب برمیگردد. وقتی دست به سمت بیرون ضربه می زند،‌ پا با حركتی تند آنرا همراه می كند، هنگامی كه با سرعت به طرفین حركت می شود،‌بدن به هم قفل می شود. هرگز مشت بی هدف پرتاب نشده و همیشه هنگام جمع كردن ضربه زده شده برای زدن ضربه دوباره آمادگی وجود دارد.اجرای فرم در فن زی چوان كوتاه و مختصر است. حركت های آن سریع و هماهنگ و در قالب الگوهای فشرده صورت می گیرند. هنگام اجرای فرم،‌ حركت‌های پا آرام و پیوسته ،‌در موقعیت فیزیكی ایستاده و حركت ها در محور یك چهار ضلعی است. در یك لحظه هر دو مشت مستقیم ضربه می زنند و سپس برای ضربه دوباره به عقب باز میگردند. فنون متنوع و حركت‌ها مانند گردباد هستند و به سرعت چشم بر هم زدن انجام می شوند.
  ضربه های مشت در فن زی چوان به تندی رگبار قطره های باران و به سرعت شعله ور شدن یك فیتیله‌ی باروتی است، مشت لغزان بر خشكی، سرعت، سختی و حركت های ارتجاعی تأكید دارد.
  در نسخه ای از كوان جینگ چنین آمده است كه:
  در طول تاریخ شیوه های مبارزه با مشت شامل32 فرم چانگ چوان از امپراطور "تای زو" (سلسله سانگ) ،
  ‌لیبو چوان (مشت شش مرحله ای )، هوچوان (مشت تقلید میمون) وفن زی چوان( مشت هشت حركتی سریع ) و غیره وجود داشته است گرچه نام های آنها متفاوت است، اما اجرای فرم ها بطور كلی مشابه است و این سبكها از بهترین سبك ها بشمار می آیند.
  حال پس از گذشت سالیان متمادی وبا توافقات مقامات شائولین در چین در میان نامهای کونگ فو- ووشو- چوان فا – شائولین نام ووشو را برای جهانی شدن این ورزش برگذیده وفدراسیون جهانی این ورزش تشکیل گردید که در میان سبکهای زیر مجموعه فدراسیون جهانی ووشو سبک فن زی چوان از سبکهای اصلی به حساب می آید.  [فقط کاربران ثبت نامي قادر به کپي برداري و مشاهده ميباشند . براي ثبت نام کليک کنيد] شاید همین باشد ، یک فریب ساده و کوچک ، آن هم از دست کسی که تو دنیا را جز با او و جز برای او نمی خواهی !!!

 10. 3 کاربر مقابل از Blue Girl عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Reza Trojan (28th September 2011), SABER (28th September 2011), فرخنده (23rd February 2014)

 11. #6

  آفـــلاین
  وضعیت:

  محل سکونت
  تهران
  علایق
  ورزش - موسیقی
  نوشته ها
  1,154
  تشکر
  309
  تشکر شده 2,173 بار در 1,071 ارسال
  Array
  معرفی رشته نانچوان


  نانچوان یا بوکس جنوبی یکی از سه سبک اصلی و استاندارد ووشو جهان بوده که به علت دارا بودن مشخصات منحصر به فرد خود اعم ازقدرت وسرعت و انعطاف پذیری جایگاه ویژه ای در بین هنرجویان ایرانی دارد . این سبک در قسمت تالو ( اجرای فرم) به سه صورت اجرای فرم استاندارد نانچوان(فرم بدون سلاح با مشخصات سبک) نن گوئن(فرم سلاح چوب)نن دائو(فرم سلاح شمشیرپهن) به مسابقات جهانی والمپیک قدم می گذارد.ودرقسمت سانشو(مبارزه آزاد) با قوانین کاملا"علمی همگام با دیگر سبکهای ووشودرمیادین جهانی حاضرمی گرددنانچوان بطورگسترده ای درجنوب چین تمرین می شود.درزمان سلسله مینگ(1368-1644م)پایه گذاری شده وسبکهای مختلفی دارد.بین مشهورترین آنها پنج سبک وجود دارد
  خانواده ای هو و نگار و کای و لیو و لی و مو و چندسبک دیگرکه کمترشناخته شده مانند بوکس(پنجه)و(بوکس ببرسیاه)
  نانچوان روی حالت چمباته زدن همواره با نقطه ثقل پائین وکارپیوسته پاها تاکید دارد و دارای ضربه های مشت نیرومندی است
  نانچوان بوسیله ترکیب حرکات با تعدادی پرش و قدرت پا و نفس کشیدن و صداهای مقطعی تولید می شود
  نانچوان در تمام مناطق جنوب رود CHANGJمشهوریت داردومحبوب میباشد
  مخصوصا درفی جین گوان دونگ و وهیان وجاین جین و زی جاجین و جیانگ شواز محبوبیت خاصی برخوردار است
  نانچوان یکی از منابع و سرچشمه های بوکس چینی می باشدبا یک سرگذشت وتاریخ دیرینه


  [فقط کاربران ثبت نامي قادر به کپي برداري و مشاهده ميباشند . براي ثبت نام کليک کنيد] شاید همین باشد ، یک فریب ساده و کوچک ، آن هم از دست کسی که تو دنیا را جز با او و جز برای او نمی خواهی !!!

 12. 3 کاربر مقابل از Blue Girl عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Reza Trojan (28th September 2011), SABER (28th September 2011), فرخنده (23rd February 2014)

 13. #7

  آفـــلاین
  وضعیت:

  محل سکونت
  تهران
  علایق
  ورزش - موسیقی
  نوشته ها
  1,154
  تشکر
  309
  تشکر شده 2,173 بار در 1,071 ارسال
  Array
  معرفی رشته ووشو

  ووشو ‏ به هنرهای رزمی کشور چین گفته می‌شود که در آن انواع مختلف حرکات جهت سلامتی جسم و روح و دفاع از خود در نظر گرفته شده‌است. در چین باستان از هنرهای رزمی برای دفاع از سرزمین یا خود یا خانواده از دشمنان، راهزنان و غیره استفاده می‌شد.

  امروزه ووشو بصورت یک ورزش استاندارد جهانی به مردم جهان ارائه شده‌است و فقط منحصر به کشور چین نیست و مردم کشورهای مختلف برای بهره گیری از خواص طبی وشرکت در رقابتهای قهرمانی این رشته ورزشی را تمرین می‌کنند.

  هنر رزمی ووشو بطور کلی در مسابقات در دو بخش ارائه می‌شود:

  1. زمینه تالو (اجرای فرمهای سنتی چینی بصورت زیبا به همراه حرکات آکروباتیک)
  2. زمینه سانشو (مبارزه آزاد بر روی سکو با استفاده از دستان و پاها و زیرگیری)

  سه سبک اصلی ووشو چانگ چوان،نان چوان وتای چی چوان می‌باشد. درمسابقات بین المللی فرمهای استاندارد وحرفه‌ای ازاین سبکها اجرامیشود. چانگ چوان یک سبک شمالی است وواژه چانگ چوان به معنی مشت بلند می‌باشد.در این سبک از حرکات بادستان وپاهای کشیده وحرکات زیبای آکروباتیک استفاده می‌شود. نان چوان یک سبک جنوبی است و بیشترحرکات آن انفجاری و باسرعت است ونمایانگردرگیریهای نزدیک می‌باشد. تای چی سبکی است که برپایه انرژی چی بناشده است وبه تقویت بدن هم ازنظرجسمی وهم از نظرروحی می‌پردازد.در این سبک حرکات آرام همراه باتنفس اصولی انرژی بدن راتنظیم می‌کند.
  [فقط کاربران ثبت نامي قادر به کپي برداري و مشاهده ميباشند . براي ثبت نام کليک کنيد] شاید همین باشد ، یک فریب ساده و کوچک ، آن هم از دست کسی که تو دنیا را جز با او و جز برای او نمی خواهی !!!

 14. 2 کاربر مقابل از Blue Girl عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Reza Trojan (28th September 2011), فرخنده (23rd February 2014)

 15. #8

  آفـــلاین
  وضعیت:

  محل سکونت
  تهران
  علایق
  ورزش - موسیقی
  نوشته ها
  1,154
  تشکر
  309
  تشکر شده 2,173 بار در 1,071 ارسال
  Array
  معرفی رشته تایچی چوان

  تاي چي چوان (Tai ChiChuan)، يک هنر رزمي چيني است که اساساً براي مزاياي بيشمارش که يکي از آنها حفظ سلامتي است در بين مردمان اين کشور رواج پيدا کرده است

  البته چيني ها عقيده دارند که اين ورزش عاملي براي مقابله با فشار و استرس ها دروني و روحي هم مي باشد. اين هنر رزمي يک روش مناسب براي سبک آرامش و مديتيشن، يا همان مديتيشن در حرکت محسوب مي گردد. بر خلاف ساير رشته هاي رزمي که حرکاتي سخت و خشن دارند، تکنيک ها در هنر رزمي تاي چي چوان، نرم، ملايم و شناور اجرا مي شوند و به اعمال نيرو بيش از انجام حرکات خشن و قدرتمندانه تأکيد دارند.
  تاريخچه اين هنر رزمي، به قرن چهاردهم ميلادي برمي گردد، زماني که Chang san fung که يک استاد هنرهاي رزمي محسوب مي شد از نزديک نظاره گر مبارزه بين يک مار و يک درنا بود و با چشمان خود ديد که چگونه مار حريف نيرومند خود را با حرکات نرم خود مغلوب کرد و حرکات خشن و سخت پرنده به هيچ عنوان نتوانست در برابر حرکات چرخشي و ملايم مار کاري از پيش ببرد. او با ديدن اين صحنه تصميم گرفت تا سيستمي را طراحي و اجرا نمايد که بتواند علاوه بر اجراي همه نکات مربوط به دفاع شخصي کمترين آسيب را به اجرا کننده آن وارد نمايد.
  گسترش اين سبک جديد خيلي زود در بين خانواده هاي متحول و اشراف زاده چيني مرسوم شد و اين خانواده ها، اين هنر رزمي را پنهاني و به صورت کاملاً سري تمرين مي کردند. همه اسرار و رموز اين سبک زماني آشکار شد که فردي به نام Ying kit tung در آغاز قرن پانزدهم، مدرسه اي با اين نام در کشور چين افتتاح کرد و به آموزش اين سبک به هنرجويان پرداخت.
  تای چی یا تای چی چوان (Tai Chi Chuan) نوعی ورزش رزمی چینی است که برای بهبود سلامتی، افزایش طول عمر و آرامش روحی انجام می شود. این ورزش در رده ورزشهای رزمی ملایم (Soft Martial Arts) قرار دارد و باعث می شود تا عضلات بدن با انجام تمرینات نرم و ساده، انعطاف پذیر و قوی شوند. درست برعکس ورزشهای رزمی سخت که با فشار و شدت تمرین عضلات را تقویت می کنند. تمرینات و نرمشهای تای چی چوان با حرکات کند، آرام، و معمولا" به صورت گروهی هنگام صبح انجام می شوند. متخصصین این ورزش معتقدند که تمرینات تای چی به صورت دسته جمعی، اثر بهتری نسبت به تمرینات فردی آن دارد.
  این ورزش چینی در خود کشور چین از طرفداران زیادی برخوردار است، بطوریکه تقریبا تمام پارکهای کشور چین، صبح ها مملو از افرادی هستند که در حال تمرین تای چی می باشند.

  فواید تای چی
  از فواید عمده تای چی می توان به تقویت عضلات بدن، انعطاف پذیری نرم عظلات، تمرکز و آرامش فکری (Meditation)، تقویت روحی و عصبی و آموزش دفاع شخصی اشاره کرد.

  تحقیقات به عمل آمده نشان می دهید که تاچی قادر است تا بیماریهای شدید، مزمن و حتی ژنتیکی را درمان کند. برای مثال با تمرین تاچی می توان امراض قلبی را درمان و یا از بروز آنها جلوگیری کرد. همچنین این ورزش می تواند استرس – که عامل بسیاری از بیماریهاست - را از بین برد.

  تمرینات تنفسی این ورزش همچنین می تواند به سالم ماندن ریه و بهبود جریان گردش خون در بدن نیز کمک کند. آهستگی و نرمی در تمرینات تای چی باعث می شود تا تمرکز فکری بالا رود که این مساله خود به کنترل دستگاه عصبی فرد در شرایط بحرانی و فشارهای عصبی بسیار کمک می کند.

  آمار نشان می دهد که افرادی که تای چی تمرین می کنند کمتر عصبی شده و حتی از دروغ گفتن نیز پرهیز می کنند.

  توصیه می شود که این با آموختن این ورزش، هرروز آنرا تمرین کنید. برای آموزش اول لازم است تا با سبک های آن آشنا شوید.

  سبک های تای چی
  در تای چی پنج سبک اصلی وجود دارد که از میان آنها برخی سبکهای مدرن نیز بوجود آمده اند :
  - سبک چن (Ch’en)
  - سبک یانگ (Yang)
  - سبک وو یا وو هاو (Wo or Wo Hao)
  - سبک وو یا وو یچاون یو (Wu or Wu Ch’aon yu)
  - سبک سان (Sun)

  فهرست سبکهای بالا به ترتیب ارشدیت آنها هستند. البته ترتیب محبوبیت آنها بدین صورت است: یانگ، وو، چن، سان و وو هاو.

  سبکهای مدرن زیادی نیز در این ورزش وجود دارند. برای مثال سبک hybird و offshoots از مهمترین این سبکهای مدرن هستند.

  چنانچه مایل به یاددگیری تای چی هستید، با یکی از مربیان این ورزش درمورد روشهای آموزشی و سبکهای آن مشاوره کنی .تاي چي چوان (Tai ChiChuan)، يک هنر رزمي چيني است که اساساً براي مزاياي بيشمارش که يکي از آنها حفظ سلامتي است در بين مردمان اين کشور رواج پيدا کرده است

  البته چيني ها عقيده دارند که اين ورزش عاملي براي مقابله با فشار و استرس ها دروني و روحي هم مي باشد. اين هنر رزمي يک روش مناسب براي سبک آرامش و مديتيشن، يا همان مديتيشن در حرکت محسوب مي گردد. بر خلاف ساير رشته هاي رزمي که حرکاتي سخت و خشن دارند، تکنيک ها در هنر رزمي تاي چي چوان، نرم، ملايم و شناور اجرا مي شوند و به اعمال نيرو بيش از انجام حرکات خشن و قدرتمندانه تأکيد دارند.
  تاريخچه اين هنر رزمي، به قرن چهاردهم ميلادي برمي گردد، زماني که Chang san fung که يک استاد هنرهاي رزمي محسوب مي شد از نزديک نظاره گر مبارزه بين يک مار و يک درنا بود و با چشمان خود ديد که چگونه مار حريف نيرومند خود را با حرکات نرم خود مغلوب کرد و حرکات خشن و سخت پرنده به هيچ عنوان نتوانست در برابر حرکات چرخشي و ملايم مار کاري از پيش ببرد. او با ديدن اين صحنه تصميم گرفت تا سيستمي را طراحي و اجرا نمايد که بتواند علاوه بر اجراي همه نکات مربوط به دفاع شخصي کمترين آسيب را به اجرا کننده آن وارد نمايد.
  گسترش اين سبک جديد خيلي زود در بين خانواده هاي متحول و اشراف زاده چيني مرسوم شد و اين خانواده ها، اين هنر رزمي را پنهاني و به صورت کاملاً سري تمرين مي کردند. همه اسرار و رموز اين سبک زماني آشکار شد که فردي به نام Ying kit tung در آغاز قرن پانزدهم، مدرسه اي با اين نام در کشور چين افتتاح کرد و به آموزش اين سبک به هنرجويان پرداخت.

  تای چی یا تای چی چوان (Tai Chi Chuan) نوعی ورزش رزمی چینی است که برای بهبود سلامتی، افزایش طول عمر و آرامش روحی انجام می شود. این ورزش در رده ورزشهای رزمی ملایم (Soft Martial Arts) قرار دارد و باعث می شود تا عضلات بدن با انجام تمرینات نرم و ساده، انعطاف پذیر و قوی شوند. درست برعکس ورزشهای رزمی سخت که با فشار و شدت تمرین عضلات را تقویت می کنند. تمرینات و نرمشهای تای چی چوان با حرکات کند، آرام، و معمولا" به صورت گروهی هنگام صبح انجام می شوند. متخصصین این ورزش معتقدند که تمرینات تای چی به صورت دسته جمعی، اثر بهتری نسبت به تمرینات فردی آن دارد.

  این ورزش چینی در خود کشور چین از طرفداران زیادی برخوردار است، بطوریکه تقریبا تمام پارکهای کشور چین، صبح ها مملو از افرادی هستند که در حال تمرین تای چی می باشند.

  فواید تای چی
  از فواید عمده تای چی می توان به تقویت عضلات بدن، انعطاف پذیری نرم عظلات، تمرکز و آرامش فکری (Meditation)، تقویت روحی و عصبی و آموزش دفاع شخصی اشاره کرد.

  تحقیقات به عمل آمده نشان می دهید که تاچی قادر است تا بیماریهای شدید، مزمن و حتی ژنتیکی را درمان کند. برای مثال با تمرین تاچی می توان امراض قلبی را درمان و یا از بروز آنها جلوگیری کرد. همچنین این ورزش می تواند استرس – که عامل بسیاری از بیماریهاست - را از بین برد.

  تمرینات تنفسی این ورزش همچنین می تواند به سالم ماندن ریه و بهبود جریان گردش خون در بدن نیز کمک کند. آهستگی و نرمی در تمرینات تای چی باعث می شود تا تمرکز فکری بالا رود که این مساله خود به کنترل دستگاه عصبی فرد در شرایط بحرانی و فشارهای عصبی بسیار کمک می کند.

  آمار نشان می دهد که افرادی که تای چی تمرین می کنند کمتر عصبی شده و حتی از دروغ گفتن نیز پرهیز می کنند.

  توصیه می شود که این با آموختن این ورزش، هرروز آنرا تمرین کنید. برای آموزش اول لازم است تا با سبک های آن آشنا شوید.

  سبک های تای چی
  در تای چی پنج سبک اصلی وجود دارد که از میان آنها برخی سبکهای مدرن نیز بوجود آمده اند :
  - سبک چن (Ch’en)
  - سبک یانگ (Yang)
  - سبک وو یا وو هاو (Wo or Wo Hao)
  - سبک وو یا وو یچاون یو (Wu or Wu Ch’aon yu)
  - سبک سان (Sun)

  فهرست سبکهای بالا به ترتیب ارشدیت آنها هستند. البته ترتیب محبوبیت آنها بدین صورت است: یانگ، وو، چن، سان و وو هاو.

  سبکهای مدرن زیادی نیز در این ورزش وجود دارند. برای مثال سبک hybird و offshoots از مهمترین این سبکهای مدرن هستند.

  [فقط کاربران ثبت نامي قادر به کپي برداري و مشاهده ميباشند . براي ثبت نام کليک کنيد] شاید همین باشد ، یک فریب ساده و کوچک ، آن هم از دست کسی که تو دنیا را جز با او و جز برای او نمی خواهی !!!

 16. 2 کاربر مقابل از Blue Girl عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Reza Trojan (28th September 2011), Roza (28th September 2011)

 17. #9

  آفـــلاین
  وضعیت:

  محل سکونت
  تهران
  علایق
  ورزش - موسیقی
  نوشته ها
  1,154
  تشکر
  309
  تشکر شده 2,173 بار در 1,071 ارسال
  Array

  معرفی رشته کاپوئرا


  کاپوئرا یک ورزش برزیلی و شاخه ای از هنرهای رزمی می باشد که بعنوان بازی و رقص در برزیل بوجود آمد و در نواحی باهیا ، پرنامبوکو ، ریودوژانیرو ، میناس گراس و سائوپائولو هم بازی می شود . این بازی در قرن شانزدهم میلادی در برزیل بوجود آمد که پیدایش آن به نوعی در نتیجه تجارت بردگان بود . کاپوئرا بعدها توسط افرادی از باهیا به آفریقا برده شد . شرکت کنندگان در این بازی ابتدا یک حلقه دایره ای تشکیل می دهند و به نوبت با ابزار مختلف بازی می کنند می خوانند و دو به دو در داخل محوطه دایره ای با هم مبارزه می کنند . مشخصه بارز این بازی انجام حرکات آکروباتیک حملات ساختگی و استفاده بسیار زیاد از سطح زمین برای انجام حرکات ، جست و خیز و دلگرمی می باشد . تکنیکهایی که کمتر بطور متناوب استفاده می شوند عبارتند از ضربات آرنج ، قیچی و پرتاب بدن
  تاریخچه :
  از قرن شانزدهم تا قرن نوزدهم ، کشور پرتغال با کشتی بردگان را از غرب آفریقا به آمریکای جنوبی می برد . برزیل یکی از مناطق مشتری بردگان آفریقایی بود که 42% از ساکنان آنرا پرندگان مهاجر تشکیل می دادند . در این کشور بردگانی از کشور آنگولا، کونگو و موزامبیک و شامل قبایل مختلف به فروش می رسیدند .
  کاپویرااین آفریقا میان مهاجر مذهب و رسوم مختلف خود را وارد دنیای جدید کردند . یک تئوری وجود دارد که کاپوئرا زائیده یک نوع رقص آنگولایی می باشد که توسط خواستگاران زنان جوان انجام می شده است اما این تنها یکی از هزاران تئوری بحث برانگیز در این زمینه میباشد . بعضی هم معتقدند که بردگان بر روی بازی پیشین برزیل تاثیر گذارده و آنرا به شکل کاپوئرا درآورده اند .

  پس از اینکه برده داری در سال 1888 منسوخ گردید (برده های آزاد شده اغلب در شهرهای اغلب در شهرهای کشور برزیل ساکن شدند . از آنجائی که از دادن کار به آنها جلوگیری می شده اغلب باندهای تبهکاری و جنایی را تشکیل دادند و به ورزش کاپوئرا ادامه دادند که در آن زمان لازم فعالیتهای ضد حکومتی و جنایی بود . در نتیجه در سال 1890 کاپوئرا در برزیل غیرقانونی شد و انجام دهندگان در صورت مشاهده به اشد مجازات می رسیدند ( تاندون پشتبای شرکت کنندگان در این بازی قطع می شد) .
  كاپويرا
  پس از مدتها در سال 1942 آقای پاستینها اولین آکادمی رسمی برای آموزش شیوه سنتی این بازی را که بعنوان کاپوئرا آنگولا شناخته می شد . افتتاح نمود . تلاش او منجر به تبدیل کاپوئرا به یک ورزش جدیدتر ، مدرن تر و محلی در بین مردم گردید . این دوره بعنوان یک نقطه عطف در پیشرفت تدریس کاپوئرا شناخته می شود . در حال حاضر آکادمیهای آموزش کاپوئرا تقریباً در سرتاسر جهان وجود دارد .

  گروه آرسن آرنا در ایران در اواخر سال 1387 به صورت منسجم کاپوئرا را شروع کرده است .
  موسیقی :
  موسیقی جزء لاینفک کاپوئرا به شمار می رود . موسیقی نحوه حرکات و حالات بازی را که در یک محیط دایره ای انجام می شود ، تعیین می کند . موسیقی این بازی آمیزه ای از آلات مختلف و ترانه هاست . سازهای تمپو از نوع بسیار آرام (نوع بسیار آرام (نوع انگولائی) تا نوع بسیار تند (سائوبنتو) متفاوت است . بسیاری از ترانه ها در قالب سئوال و جواب خوانده می شوند به طوری که دیگران به عنوان خوانندگان ترانه در بازی شرکت می کنند . شرکت کنندگان در بازی در مورد موارد بسیاری ترانه می خوانند . بعضی از ترانه ها در مورد تاریخ می باشد و یا بعضی دیگر در خصوص داستانهای مخصوص این بازی است .
  محوطه بازی :
  « رودا » یک دایره تشکیل داده شده از مردم است که کاپوئرا در آن انجام می شود . شکل دایره ای آن در طول بازی حفظ می گردد تا تمرکز و انرژی بازیکنان و نوازندگان حفظ گردد . افرادی که این محیط دایره ای را تشکیل می دهند هنگامی که موسیقی بازی نواخته می شود تشویق می کنند و به همراه نوازندگان ترانه می خوانند .
  حداقل قطر این محوطه دایره ای در حدود سه متر می باشد . هر چند که از این میزان هم
  می تواند کوچکتر یا بزرگتر باشد . تا اندازه 10 متر هم افزایش می یابد . موسیقی آرام از سرعت بازی می کاهد اما حرکات بازی را پیچیده تر می کند به طوری که است حرکات روی دستها انجام می شود .
  معمولاً در کاپوئرا هیچگونه برخوردی صورت نمی گیرد اما حرکات تهدیدآمیز در آن وجود دارد . در این بازی فقط مهارت افراد در چگونگی انجام مبارزه مهم می باشد .

  کاپوئرا
  لبته کاپويراهمون رقص برزیلیه، نه كونگ فوی برزیلی. نوعی ورزش رزمیه كه بیشتر حالت نمایشی داره نه مبارزه ای. رزمی كار دائما در حال حركات تند، رقص پا، رقص دست و نشست و برخاست سریعه. بیشتر از ضربات پا استفاده میشه و رزمی كار خیلی وقتها دستش رو روی زمین میذاره و با حركات پا حمله میكنه. برزیل این رقص رو از برده های آفرقایی كه به اونجا آورده میشدند گرفته. قبلا به پاها چاقو می بستند و مبارزه مرگ آور بوده اما حالا بیشتر نمایشی انجام میشه و یه تركیبیه از ورزشهای رزمی و ژیمناستیك. بعضی هم به این رشته کاپویرا میگویند.  [فقط کاربران ثبت نامي قادر به کپي برداري و مشاهده ميباشند . براي ثبت نام کليک کنيد] شاید همین باشد ، یک فریب ساده و کوچک ، آن هم از دست کسی که تو دنیا را جز با او و جز برای او نمی خواهی !!!

 18. 2 کاربر مقابل از Blue Girl عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Reza Trojan (28th September 2011), Roza (28th September 2011)

 19. #10

  آفـــلاین
  وضعیت:

  محل سکونت
  تهران
  علایق
  ورزش - موسیقی
  نوشته ها
  1,154
  تشکر
  309
  تشکر شده 2,173 بار در 1,071 ارسال
  Array
  معرفی رشته جیت کان دو  جیت کان دو (Jeet KunDo) را به علت سبک عجیبش می شناسند. سابقه این روش در هنرهای رزمی طولانی است و هنری که در مراحل مختلف مبارزات توسط بروس لی، اژدهای افسانه ای هنرهای رزمی پایه ریزی گردید

  سرانجام در دهه شصت میلادی به این نام شناخته شد. در حالیکه بروس لی تلاش می کرد تا نشان دهد جیت کان دو هیچ شیوه یا روش مبارزه ای خاصی ندارد؛ جامعه هنرهای رزمی و علاقمندان به این رشته تحت تأثیر حرکات خارق العاده او قرار گرفتند و این سبک، خیلی زود با الهام از سنت های چینی در هنرهای رزمی در میان هواداران این رشته جای خود را باز کرد.

  این هنر در واقع، سبک پیشرفته و بهبود یافته همان استیل وینگ چون کونگ فو بود که بروس لی در همه نمایش هایش اجرا می نمود. شباهت بین این دو سبک آنچنان زیاد و نحوه استفاده از فنون در این دو شیوه به قدری شبیه است که به سختی می توان این دو سبک را از هم شناخت.

  ضربات مانع یا همان حرکاتی که در برابر حملات حریف مقاومت می کنند، حرکات دست نظیر در چنگال گرفتن حریف و تکنیک های انرژی، ریشه در وینگ چون دارند اما ظریف تر و ساده تر اجرا می شوند.

  جیت کان دو دارای آنچنان تأثیری در دنیای هنرهای رزمی بوده است که حتی هسته اصلی وینگ چون، براساس فنون اولیه و اساسی جیت کان دو پایه ریزی شده است. سرعت و انعطاف پذیری در این سبک به حداکثر خود می رسد و کار با پاها، ترکیب فنون، جاگیری ها و غیره به طرز فوق العاده ای در این سبک اجرا می شوند


  [فقط کاربران ثبت نامي قادر به کپي برداري و مشاهده ميباشند . براي ثبت نام کليک کنيد] شاید همین باشد ، یک فریب ساده و کوچک ، آن هم از دست کسی که تو دنیا را جز با او و جز برای او نمی خواهی !!!

 20. 4 کاربر مقابل از Blue Girl عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Reza Trojan (28th September 2011), Roza (28th September 2011), SABER (28th September 2011), فرخنده (23rd February 2014)


 
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

ليست كاربران تــگ شده

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •